Madelene Billman header
09:00 - 12/12/2013

Advent Calendar: Earrings from Elena Gloria

julkalender 058 2

I dagens lucka ligger dessa örhängen från Elena Gloria, till ett värde av 699 kronor. Samtliga smycken är nickelfria med svarowski eller halvädelstenar och passar perfekt till festblåsan eller nyårsstassen. För att vinna dessa vill jag att ni skriver för och efternamn + mailadress i kommentarsfältet. Lycka till!

Vinnaren av Elena Gloria örhängena blev Elina Erixon. Stort grattis! Jag kommer att kontakta dig via mail,

In today’s Advent calendar, you’ll find these earrings from Elena Gloria, at a value of 699 SEK. All jewelry is nickel-free with Svarowski or semi-precious stones and fits perfectly woth the New Years dress. To win these, I want you to write first and last name + email address in the comment field. Good Luck!

The winner of the Elena Gloria earrings is Elina Erixon. Congratulations! I will contact you via email.

Leave a comment

Frida Lundgren- December 12, 2013 at 09:19
Åh va fina! Ett par sådan örhängen är bara en dröm för en fattig student som får nöja sig med H&Ms 79.90 kopior... Ha en jätte bra dag i alla fall, grym blogg! Frida Lundgren lexbyfridalundgren@gmail.com
Linnea- December 12, 2013 at 09:21
Åh vad fina!! Linnea Nordquist linneanordquist@hotmail.com
anna kullberg- December 12, 2013 at 09:23
Anna Kullberg annamariakullberg@gmail.com
Josefin- December 12, 2013 at 09:27
Så fina! Josefindysenius(a)hotmail.com Josefindysenius.com
Monika Brogard- December 12, 2013 at 09:29
Jag är med och tävlar! Monika Brogard, b-r-o-g-a-r-d@hotmail.com Kram!
karin keisu- December 12, 2013 at 09:54
så vackra!! Karin Keisu, keisukarin(@) gmail.com
Art By Tina - Konst & Fashion- December 12, 2013 at 09:55
Tina Axelsson, artbytina@hotmail.com
Jasmine Leia Dzagojeva- December 12, 2013 at 09:56
Hjälp vad fina! :D Jasmine Leia Dzagojeva Jkjoie@hotmail.com
Erica- December 12, 2013 at 09:59
Sjukt fina!! Erica kvist e.kvist@hotmail.se
Emelie- December 12, 2013 at 10:02
Åh vad fina, hoppas de blir mina. Emelie Häggström, emelie_haggstrom@hotmail.com
Jenny- December 12, 2013 at 10:53
åhh perfekt till jul! Jenny Lilja jenny.lilja@hotmail.com
Lisa- December 12, 2013 at 10:55
Lisa Tegnér lisa.tegner@hotmail.com
Lina Tivemark- December 12, 2013 at 11:00
Wow, vilken fantastisk färg! Lina Tivemark, linativemark@bredband.net
Viktoria Lindby- December 12, 2013 at 11:19
Viktoria Lindby viktoria.lindby@hotmail.com
Emma- December 12, 2013 at 11:21
Hej fina du! Hoppas du får en underbar jul:) det förtjänar du verkligen!:)
nora- December 12, 2013 at 11:22
Nora Seppälä noraemilia.seppala@hotmail.com
Magdalena Lantz- December 12, 2013 at 11:44
Magdalena Lantz, magdalena.lantz@gmail.com
Magdalena Lantz- December 12, 2013 at 11:45
Magdalena Lantz, magdalena.lantz@gmail.com
Lovisa Antonsson- December 12, 2013 at 12:31
Lovisa Antonsson, antonsson.lovisa@gmail.com :)
Magdalena Freudenthaler- December 12, 2013 at 12:48
Magdalena Freudenthaler magdalena.sophie@gmx.at
Jonnan- December 12, 2013 at 13:03
Jonna Glemne jo_jonna@hotmail.com
Helin Ali- December 12, 2013 at 13:43
Så snygga! Självklart är jag med. :D
Elsa- December 12, 2013 at 14:19
Drömmen till mitt röda hår <3 Elsa Blomberg, elsa.blomberg@hotmail.se
Magda- December 12, 2013 at 14:31
Magda Kammenou magda_kamm@yahoo.gr
josefine larsson- December 12, 2013 at 14:31
Helt underbara! josse_le@hotmail.com
Hanna- December 12, 2013 at 14:40
Jättefina! Hanna Mattsson, hanna_147@hotmail.com
Maja Fornander- December 12, 2013 at 14:44
Jisses! Dessa hade varit perfekta accessoarer till min svarta balklänning, ljusblonda hår och gröna ögon. Dröm! Maja Fornander majsan.f@hotmail.com
Marion- December 12, 2013 at 14:53
Ohhh! What a nice gift! Maria Amanatidou maya_maraki@hotmail.com
Helena Åström- December 12, 2013 at 14:54
Helena Åström helenaastrom91@gmail.com
Damien- December 12, 2013 at 14:54
Damianos Katis damien_nama@hotmail.com
nico- December 12, 2013 at 14:55
Nikos Amanatidis nikos_aman@hotmail.gr
Ntina- December 12, 2013 at 14:55
Ntina Venetaki ntina_vene@hotmail.com
Elina- December 12, 2013 at 15:21
Najs! Elina Erixon elina.erixon@hotmail.com
Klara Bryntesson- December 12, 2013 at 15:25
Klara Bryntesson, k_bryntesson@hotmail.com
Mathilda- December 12, 2013 at 15:33
Åh så fina, min färg och allt! mathilda@marlow.se
Anna Josephson- December 12, 2013 at 15:42
håller tummarna, vore en fin julklapp! Anna Josephson anna.josephson@hotmail.com
paulina- December 12, 2013 at 16:07
paulina suonvieri paulina_suonvieri@hotmail.com :)
Alicia Mejerhag- December 12, 2013 at 16:14
Men guuuud va vackra!Ber till Gud,Buddha,Allha och tomten att jag vinner!Skulle ge det nya året en glittrig start!
alma henningsson- December 12, 2013 at 17:52
åh va snygga! Jag är med och tävlar :)
catarina- December 12, 2013 at 18:42
Catarina Stjernberg ctrna@hotmail.com
Maria- December 12, 2013 at 19:08
Maria Norén marianoren1@gmail.com
Hana- December 12, 2013 at 19:09
Hana Fukalová, hanna.r.fukalova@gmail.com
Teodora- December 12, 2013 at 19:22
Jag är med!
Terese Eriksson Ljungblom- December 12, 2013 at 19:26
Terese Eriksson Ljungblom terese_ljungblom@hotmail.com
Isabela- December 12, 2013 at 19:44
Gorgeous. Isabela Atomei, bella4giuseppe@yahoo.com
marie- December 12, 2013 at 20:42
Marie Benjaminsen marie_b90@hotmail.com
Jonna- December 12, 2013 at 21:03
Perfektion! Jonna Tamm - JonnaTamm@hotmail.com
My- December 12, 2013 at 21:21
My Thulin my.thulin@live.se
Eleonor- December 12, 2013 at 21:28
Har tänk försöka undviks köps ännu en nyårsklänning som bara kommer användas en gång. Detta hade vart den perfekta lösningen. Räcker med nåt litet svart till! Eleonor Larsson Ella_larsson@hotmail.com
DAISY- December 12, 2013 at 21:29
Åh dessa är perfekt för en nickelallergiker som jag så jag är med! Daisy Kintu, daisykintu@hotmail.com
Malin- December 12, 2013 at 21:36
Malin Fleming malinfleming@hotmail.com
Anna- December 12, 2013 at 21:37
Drömörhängen! Anna severin anna-severin@hotmail.com
Anna- December 12, 2013 at 21:38
Drömörhängen! Anna severin anna-severin@hotmail.com
Jenny- December 12, 2013 at 21:43
Jenny Tyni jennytyni@live.se
Emma- December 12, 2013 at 21:44
Emma Ålander Eemmis@hotmail.com
Hanna Karlsson- December 12, 2013 at 21:46
Nyåraccessoarkrisen hade varit räddad med dessa dinglandes i öronen. Hanna Karlsson Hannalinneakarlsson@gmail.com
Fia Arfwidsson- December 12, 2013 at 22:10
Amazing! Drömmen till nyår för en urpank student. Fia arfwidsson fiiaarfwidsson@hotmail.com
Sandra- December 12, 2013 at 22:16
Åååååh! Dom här va ju helt galna! :) Sandra Södergren, sodergrensandra@hotmail.com
Ellen Johansson- December 12, 2013 at 22:30
Ellen Johansson, ellen.johansson89@gmail.com
Sacha White- December 12, 2013 at 22:32
Wow!!
Sacha White- December 12, 2013 at 22:33
Sachawhite@ymail.com
Sacha White- December 12, 2013 at 22:34
Sachawhite@ymail.com
Maddy Appelros- December 13, 2013 at 01:02
WOW so beautiful! Maddy Appelros mappelros@gmail.com
Karin Löfgren- December 13, 2013 at 10:08
Karin Löfgren kayl.makehair@gmail.com Hoppas hoppas!
Alexandra Hindle- December 13, 2013 at 14:23
Alexandra Hindle - alexhindle@live.co.uk Thank you!!
Linnéa Ingeborg Danielsson- December 13, 2013 at 14:54
Så HIMLA snygga! håller tummarna för att det inte är för sent att va med! Linnéa Danielsson linnea@krimarc.se
Mathilda- December 13, 2013 at 16:48
Åh så snygga, passar perfekt till nyår! mathilda@marlow.se
sania claus demina- December 13, 2013 at 19:08
åhh dör vad fina!!!
Mathilda- December 13, 2013 at 23:38
Så snygga, perfekt till nyår! mathilda@marlow.se
Mathilda- December 13, 2013 at 23:39
Glömde visst skriva fulla namnet innan, Mathilda Marlow, mathilda@marlow.se :)
Mathilda- December 14, 2013 at 13:22
Mathilda Marlow mathilda@marlow.se
NEW POST: Icona Pop - Wörkin' and wörkin'
VIEW POSTS - VIEW PROFILE